Cape Verde Fahri Konsolosluğu

Cape Verde Fahri Konsolosluğu İstanbul, Adres:

Çengelköy, Doktor Dağlar Cd. No:14 34680 Üsküdar/İstanbul


Cape Verde İstanbul Fahri Konsolosu:

Bay Selim Şiper


Cape Verde İstanbul Fahri Konsolosluğu Görevi:

Türkiye Cape Verde temsilcilik görevini onursal olarak yürüten İstanbul Fahri Cape Verde Konsolosluğu, Türkiye ile Cape Verde arasında karşılıklı ticari-ekonomik ve kültürel ilişkileri geliştirmek amacıyla projeler yürütmektedir. Fahri Cape Verde Konsolosluğu diplomatik yetkiye sahip olmamasına rağmen Cape Verde’ye ticari, çalışma ve öğrenim amaçlı seyahat gerçekleştirecek kişilere, Cape Verde vizesi işlem prosedürü hakkında destek vermektedir.


Cape Verde İstanbul Fahri Konsolosluğu Görev Bölgesi:

İstanbul ve çevresinde ikamet eden Türk vatandaşları ya da yabancı uyruklu kişillerin Cape Verde vize işlemlerini ve Cape Verde konsolosluk işlemlerini Cape Verde Devleti'nden aldığı yetkiye dayanarak yapmaktır. Cape Verde Vize başvurusu yapmak isteyen kişiler Cape Verde vize işlemlerini gerçekleştiren seyahat acentaları aracılığıyla müracaatlarını gerçekleştirmeleri mümkün olmaktadır.

Cape Verde Konsolosluğu Vize Başvuru Formu

Cape Verde Konsolosluğu'na Cape Verde vize başvurusunda bulunacak kişiler, İngilizce olarak hazırlanmış Cape Verde Vize Başvuru Formu'nu eksiksiz ve okunaklı bir şekilde doldurulmaları gerekmektedir.

Cape Verde Vize Başvuru Formu için tıklayınız


Cape Verde Konsolosluğu Vize Talep Dilekçesi

Cape Verde Konsolosluğu'na yapılan Cape Verde vize başvurularında ülkeye yapılacak seyahatin amacının ve şartlarının ifade edildiği İngilizce olarak Cape Verde vize talep dilekçesi hazırlanmalıdır.

Cape Verde vize başvurusu yapan Kişi İşveren ise; Cape Verde Konsolosluğu’na hitaben, şirketin antetli kağıdına, seyahat planını, amacını ve şirketteki ortaklığını/pozisyonu anlatan İngilizce yazılmış bir Dilekçe, imza ve kaşeli hazırlanmalı.

Cape Verde vize başvurusu yapan Kişi Çalışan ise; Türkiye’deki şirketten/kurumdan antetli kâğıda, İngilizce olarak yazılmış Cape Verde Vize Talep Dilekçesi: başvuru sahibinin kurum içi görevi, gidiş amacı, seyahat tarihleri, konaklamaya ilişkin bilgileri ve masrafların kimin tarafından karşılanacağı belirtilmeli.


Cape Verde Konsolosluğu Vize Ücreti

Cape Verde Vizesi için ödenmesi gereken Cape Verde vize ücreti; Cape Verde Konsolosluğu'na vize dosyasının teslim edilmesinin ardından vize harcı peşin olarak ödenmektedir.

Consultation For Republic Of Cape Verde